נשים וגלישה השילוב המנצח

July 28, 2017

במרוצת השנים והטיולי גלישה בחו"ל אנו עדים לעלייה ניכרת בקרב נשים גולשות הן בישראל והן בעולם. אלפי גולשות חדשות גילו את רזי הגלישה ומפגינות זרימה על הגל בסטייל. ספורט הגלישה מצטייר בדרך כלל כספורט אקסטרים קשוח, אלים, ומאוד גברי, אך לא כך המציאות, 

 

גלישה מחולקת לסגנונות רכיבה על הגל ממש כמו בריקוד, לרוב, משלבת גמישות, שימוש נרחב בשרירי ה"כור" וה"ליבה", סיבולת לב ריאה וכוח מתפרץ. כיום גולשות לוקחות חלק במפעלים תחרותיים ואף בסבב העולמי יחד עם סבב הגברים "WSL". 

 

לנשים ישנה זרימה שונה על הגל, כזו המרגישה יותר נכונה, הגמישות והקלילות מייצרות תחושה כאילו נשים נועדו לרכב על הגלים ואפילו יותר מהגברים.

 

הרמה הגבוהה הקיימת בקרב נשים ראויה לציון, ומגיעה לשיאים חדשים בכל שנה שעוברת, בטני המליטון הגולשת שכריש אכל את ידה כשהייתה ילדה, הפכה לאלופה למרות פציעתה והקושי הפיזי מפגינה כישורים וביצועים על הגל שלא נופלים מאף אישה עם 2 ידיים (וגם גבר), וזוהי רק דוגמא אחת לרמות הגבוהות שנשים יכולות להגיע אליהן בענף זה. 

 

הכניסה לעולם הגלישה עלולה להיות מלווה בהרבה מצבי "אי נוחות" כגון: נפילת החזיה/התחתון (כן, חשוב להצטייד בבגד ים נכון), שתיית מי ים/אוקיינוס, התהפכות עם הגלשן, אבל, כל זה לא משנה, כי ברגע שעלית על הגל את כבר תדעי לזרום איתו כמו הבחורה כאן בתמונה, וכל השאר יקרה כבר מעצמו.

 

הרבה נשים ישראליות מתחילות דווקא את דרכן בגלישה דרך חוויה מקרית כזו או אחרת במהלך חופשה במקום אקזוטי עם גלים מושלמים. חשוב מאוד לשים לב היכן חווים ועם מי חווים את חווית הגלישה הראשונה והכניסה לעולם, האוקיינוס חזק וברוב המקומות בעולם ישנם חופים ספציפיים המיועדיים לרמת מתחילים וזאת כדיי לא ליצור חוויה שהיא שלילית.

 

בטיולי הגלישה שלנו אנו עדים לעלייה בקרב נשים אשר רוכשות קורס גלישה, 2 בתי ספר בסרי לנקה עם ציוד וצוות מדריכים, יעשו אתכן גולשות מן המניין, "ארוגם ביי" (A-BAY) והעיירה "גול" אלו הם המקומות הכי טובים ללימוד גלישה בסרי לנקה. כשאת נוחתת בעיירה בטיול גלישה עם סרף דיל את יודעת שממתי שמתחיל הקורס ייקחו סדר גודל 4 ימים ואז תוכלי לקחת את הגלשן ולכבוש כמה שיותר גלים, לבד.

אנחנו מאמינים שעדיף ללמוד לגלוש בחו"ל בעיקר בגלל איכות הגלים, ותדירותם.

 

אם גם לך עולם הגלישה קורץ, ובא לך ללמוד לגלוש במקום אקזוטי, זה הזמן ליצור קשר עם עם אחד הנציגים שלנו ואנו נדאג לחזור עם הפרטים המדויקים - לחצי כאן

 

 

 

 

 

Please reload

אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

תגים
הפיצו את הבשורה
  • Facebook Basic Square